Trener Osobisty | Pose Running, czyli “Jak biegać naturalnie?” – HESTreZ Academy 13-07-14
2111
single,single-post,postid-2111,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Pose Running, czyli “Jak biegać naturalnie?” – HESTreZ Academy 13-07-14

doz_maraton_lodzki_z_pzu_2015-04-19_lodz_0142

Pose Running, czyli “Jak biegać naturalnie?” – HESTreZ Academy 13-07-14

 

Dnia 13-07-2014 bramy HESTreZ opuściła kolejna grupa wykwalifikowanych instruktorów, trenerów i miłośników sportów wytrzymałościowo-siłowych bogatsza o olbrzymią wiedzę i cenną praktykę z zakresu wzorców ruchowych w sporcie.

Jednak zanim wyszli … musieli pobiec, a biegać też “trza umić”. Na szczęście zdolna grupa kiwających się na boki człapaków szybko podchwyciła podstawy biegania w taki sposób, aby unikać kontuzji oraz biegać efektywniej: szybciej, dalej, dłużej.

Za nim jednak do tego doszło, było trzeba zapomnieć o starych nawykach biegowych, co nie jest rzeczą prostą. A było to tak:

Czy szli, czy biegali … i tak było do bani. Długi krok, pięta w beton, prosta noga, biodra w tyle, ręce na boki, odepchnięcie z łydki. Nie tak, panowie (i pani), nie tak! Zaraz wszystkiego się nauczymy.

Nawet intensywna godzina szkolenia naturalnej techniki biegowej z tak dobrym trenerem, jak Krzysztof Rygiel (wrodzona skromność)   to niewiele czasu, aby opanować sztukę biegania, ale progres niektórych osób zaskoczył mnie bardzo pozytywnie.

Aż się chce patrzeć, jak mimo dużego zmęczenia, można miękko lądować na śródstopiu i ugiętym kolanie!

Choć byli też tacy, którzy stworzyli swoją własną metodę biegową! Żart, oczywiście ;-) Bieg był częścią ciężkiego workout’u, a na dużym zmęczeniu technika rozjeżdżała się co chwila absolutnie wszystkim.

HESTreZ jest wspaniały! Zaprosił tyle osób po amputacji jednej nogi! Kolejny suchy żart ;-) To akurat jest oznaką tego, że pięta podciągana jest wysoko pod biodro – jedna z podstaw naturalnej techniki biegowej. Gratulacje!

Raz jeszcze dziękuję za udział w szkoleniu w imieniu własnym i pozostałej kadry trenerskiej. Hmm … kadrę też pokażemy, bo emocje malujące się na twarzach rozentuzjazmowanych trenerów to rzecz bezcenna ;-) Ps.: Najbardziej żywioły jest ten trener z tyłu, w pomarańczowej koszulce ;-)

Ważne, że humory wszystkim dopisywały, a workout wyzwolił wulkan pozytywnych emocji i zadowolenia.

Od co poniektórych aż “iskrzy” ;-)

Cała galeria foto, pod linkiem:

https://plus.google.com/photos/103567523882889076392/albums/6035943390491305841

Osoby zainteresowane otrzymaniem dostępu do filmów z nagraniami biegów “przed” i “po” proszę o przesłanie adresu mail na:

https://www.facebook.com/PoseRunningPersonalTrainer?ref=hl&ref_type=bookmark